Renk

Renklerin psikolojik etkisi dekorasyona yön veriyor.

Güneşin sıcaklığının kendini hissettirmeye başlamasıyla birlikte dekorasyon yenileme dönemi de başladı. Yaşam alanlarını yeniden tasarlayanlar, tercihlerini belirlemeden önce renklerin ruh hallerindeki yansımalarına odaklanır. Seramiksan ise karo ve vitrifiye serisi ile renklerin gücünü mekanlara taşıyor.

Renklerin manevi etkisi, insanların yaşam alanlarını tasarlarken seçtikleri dekorasyon öğelerine de bir yön vermektedir. Verywell Mind tarafından açıklanan ve 30 farklı ülkeden yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların %43’ü beyaz rengi rahatlama ve tazelik ile ilişkilendirirken, yeşil %39 oranında memnuniyet duygusunu ön plana çıkarıyor. Katılımcıların yarısından fazlasının hüzünle temasına siyah aracılık ederken, baharın kendini hissettirdiği bu günlerde turuncu rengi neredeyse iki kişiden birinde (%44) neşeyi çağrıştırıyor. Karo ve vitrifiye serileri ile güçlü renk paletini yaşam alanlarına taşıyan Seramiksan, renklerin gücünün hem zihinsel hem de fiziksel etkilerine dikkat çekiyor.

Vitrifiye ve karo serisi ile renklerin gücünü iç mekanlara taşıyor

Seramiksan Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle aktarıyor: “Renkler, insanların ruh halini değiştirme gücüne sahip. Öyle ki giydiğimiz kıyafetlerden, kullanılan arabalara, ofiste ya da evde bulunan eşyalara kadar etrafımızdaki nesnelerin renkleri o günkü ruh halimizi belirliyor. Seramiksan olarak renklerin enerjisini Bumpy serimizle yüzeylere, Aura lavabo koleksiyonumuzla banyolara taşıyoruz. Böylece farklı estetik zevklere ve ruh hallerine hitap ederken aynı zamanda yaşam alanlarını konforlu mekanlara dönüştürüyoruz.”

Görkem Helvacıoğlu’ndan edinilen bilgiye göre 10×30 veya 10×40 cm ebatlarındaki Bumpy serisinde 11 farklı renk seçeneği bulunuyor. Bu renklerin başında beyaz, siyah, vizon, açık gri, antrasit, kül mavisi, mercan, gri, adaçayı yeşili, hardal, krem ​​ve sarı gelmektedir. Seri, farklı yüzey, renk ve boyutlarıyla dikkat çekerken, çağdaş tasarımıyla da iç mekanlarda estetik bir görünüm yaratıyor. Aura lavabo koleksiyonu karo serisine eşlik ediyor. Mat & parlak siyah beyaz, turuncu, kırmızı, yeşil ve kahverengi gibi renk seçeneklerinden oluşan Aura lavabolar, sade, ince ve modern bordürleriyle banyolara yenilikçi bir hava katıyor.

haberkulp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu