İş

Çin iş için gelenlere kapıda vize verecek

Paket özellikle Çin’e gelen ve bu ülkede ikamet etmek isteyen yabancılar için önemlidir. Yeni düzenlemeler arasında ilk dikkat çeken iş gezisi yapan yabancı işçiye vize verilmesi oldu. Çin’e ticari temas ve görüş alışverişi, tesis kurma ve bakım hizmetleri, fuar ve konferanslara katılım ile yatırım ve işletme faaliyetleri için gelen yabancılar, ibraz etmeleri şartıyla ülkeye girişte vize alabilecekler. davetleri ve ilgili kurumlardan gerekli diğer belgeler.

China International Radio’nun haberine göre, “Çin’e iş için” sık sık seyahat eden kişiler, 3 yıla kadar geçerliliği olan ve çoklu giriş çıkış sağlayan ticari vizeleri ülkeye tekrar giriş yaptıklarında alabilecekler. Bir diğer köklü değişiklik ise, yabancı uyrukluların ikamet izni başvurusunda bulunduklarında pasaportlarının aslını ilgili makama ibraz etme zorunluluğunun kaldırılmasıdır.

Böylece yabancı uyruklular, başvuru sonrasında oturma izni alma sürecinde pasaportlarını yanlarında bulundurabilecekler. Öte yandan Bakanlık, kamu güvenliği için de “tek gişe hizmeti” vereceğini açıkladı. Bu yeni sistem sayesinde kayıt formaliteleri, asayiş işleri, trafik kontrolü, giriş ve çıkış yönetimi süreçleri tek bir noktadan geçeceği için eksiksiz ve basitleştirilmiş bir hizmet sunulacaktır.

habertavsanli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu