Haber

Hülya Koçyiğit, Bursa’da şehit ailesini ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Siyasetleri Şurası Üyesi sinema sanatkarı Hülya Koçyiğit, Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç’in Bursa’da yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Koçyiğit ve Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın eşi Ayşegül Canbolat, bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu 11 Kasım’da şehit olan Sevinç’in Osmangazi ilçesi Yeşilova Mahallesi’ndeki babaevine geldi.

Baba Mehmet Sevinç ve aile bireyleriyle görüşen Koçyiğit ve Canbolat, başsağlığı dileklerini iletti.

Hülya Koçyiğit, evden ayrılırken gazetecilere yaptığı açıklamada, şehit Emre Sevinç’in ailesinin yanında olmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek için geldiklerini söyledi.

Ne vakit bir şehit haberi gelse yüreğinin yandığını belirten Koçyiğit, şöyle konuştu:

“Astsubayımızın, şehidimizin son imajları gözümün önünde. Kalleş bir terör kurşunuyla onu kaybettik. Fakat ‘Şehitler ölmez’ diyoruz daima birlikte. Onlar canlı ve Allah huzurunda da en mübarek, en yüksek mertebede. Ailenin bu onurlu, gururlu duruşu beni de teselli etti. Bu bir taziye. Allah rahmet eylesin. Kahramanca ülke topraklarını müdafaa eden bu evlatlarımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz vakit zaman hak etmedikleri iftiralarla karşılaşıyorlar. Türk ordusuna atılan iftira son vakitlerde, ‘Kimyasal silah kullanarak karşı tarafı taciz etti’ diye. Bu iftiralar karşısında bir defa daha kınıyorum, utanıyorum. Gerçek değil biliyoruz. Birçok şehit verdik. Bu son olsun diyoruz her keresinde. Dilerim bu sondur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu